Informácie pri kúpe dovolenkového balíka


Na základe smernice o balíku cestovných služieb budeme občanom EÚ/EHP poskytovať aktuálne informácie o požiadavkách na víza platných pre každý cieľ cesty. Viac informácií nájdete na stránkach ministerstva zahraničných vecí na https://www.iatatravelcentre.com/#. Občanom iných krajín sa odporúča, aby sa spojili s najbližším veľvyslanectvom alebo konzulátom. Ak uskutočňujete rezerváciu v mene niekoho iného, musíte informovať svojho spolucestujúceho o vyššie uvedených požiadavkách.

Mali by ste skontrolovať, či nepotrebujete obnoviť svoj cestovný pas alebo požiadať o vízum.

Ak chcete zistiť, ako dlho trvá vydanie víza, kontaktujte veľvyslanectvo krajiny, do ktorej cestujete, v krajine, v ktorej ste občanom. Nezabudnite to urobiť včas, pretože to môže v závislosti od cieľa cesty trvať rôznu dobu. Občanom iných krajín sa odporúča, aby kontaktovali najbližšie veľvyslanectvo alebo konzulát.

Odporúčame vám, aby ste skontrolovali svoje cestovné poistenie. Možno budete napríklad potrebovať poistenie vzťahujúce sa k strate alebo poškodeniu batožiny, liečebným nákladom a akémukoľvek cestovaniu späť domov v prípade, že by ste boli chorí alebo mali nehodu. Poistenie domácnosti často zahŕňa aj cestovné poistenie. Skontrolujte svoje doklady o poistení alebo kontaktujte svoju poisťovňu a zistite, aké poistenie vyžiadať. Ak chcete cestovať do Ruska, Bieloruska a na Kubu, potrebujete platné osvedčenie o poistení. Ak chcete získať viac informácií, kontaktujte svoju poisťovňu.

Ak máte nejaké zdravotné postihnutie, je dôležité, aby ste zistili, o čo žiadať pred odjazdom. Kontaktujte svoj hotel a spýtajte sa o úpravách pre zdravotne postihnutých na hoteli a vo vašom cieli cesty.

Ak cestujete mimo Európu, určite si skontrolujte očkovania. Je to dôležité, pretože v mnohých krajinách sa vyžaduje, aby ste boli pred vstupom očkovaní proti bežne sa vyskytujúcim chorobám. Informácie o zdravotných predpisoch a požiadavkách pre rôzne destinácie nájdete tu: https://www.iatatravelcentre.com/#

Viac informácií o zákone o cestovnom balíku nájdete tu

Spoločnosť OY SRG Finland AB je krytá pred platobnou neschopnosťou v poisťovni Nordic Guarantee (Kista Science Tower, 164 51 Kista, +46 (0)08 34 06 60, info@nordg.se). Cestujúci môžu kontaktovať toto oddelenie alebo, ak je to aplikovateľné, Kammarkollegiet, Birger Jarlsgatan 16, 114 34 Stockholm, 08-700 08 00, registratur@kammarkollegiet.se v prípade neposkytovania služby v dôsledku platobnej neschopnosti OY SRG Finland AB.

Header
Subject
Body
Footer